• Obchodovanie s ľuďmi

•      Obchod s tovarom je bežnou súčasťou našich životov. Čo však robiť, ak sa  predmetom obchodovania stane ľudská bytosť? O tomto nebezpečenstve hovorili deviataci 14. mája  na besede s pani Mgr. Jadroňovou z CPPaP  v Banskej Bystrici. Zaujímavý rozhovor, aktivity a veľa otázok, to všetko sprevádzalo spoločné  stretnutie.

Mgr. Miriam Kasášová

• Súťaž v SCRABBLE.

• SCRABBLE – osem písmen, ktoré v sebe zahŕňajú názov najpopulárnejšej hry so slovíčkami na svete. Na hodinách anglického jazyka ju občas využívame na precvičenie pravopisu slovnej zásoby. Keďže medzi žiakmi je táto forma stále viac obľúbená, aj v aktuálnom školskom roku sme sa rozhodli uskutočniť v SCRABBLE súťaž. Pravidlá sme oproti originálu trošku modifikovali a úlohou zúčastnených skupín bolo v časovom limite 35 minút za vopred stanovených podmienok utvoriť čo najviac pravopisne správne napísaných anglických slov.

Víťazmi v jednotlivých ročníkoch sa stali nasledovné skupiny žiakov s uvedeným počtom slov :

5. ročník : Tereza Brzulová, Júlia Kováčová, Tamara Michalcová, Ela Vajsová, Michal Kubík

/ 5. A – 55 slov /

6. ročník : Filip Mistrík, Matej Tomášik, Matej Dobiš, Patrik Glowiak, Lea Hetflajšová

/ 6 . A - 78 slov /

7. ročník : Sára Piatriková, Natalie Pokrývková, Lilien Hanusková, Zara Zelenčík

/ 7. B – 101 slov /

8. ročník : Michaela Gúgľavová, Zuzana Krištofová, Sofia Koišová, Ivana Šúrová,

Laura Petrovičová

/ 8. A – 122 slov /

9. ročník : Laura Lichá, Zoja Klimentová, Nella Köbölová, Kristína Horbunova, Alžbeta Ujhelyiová

/ 9. B – 105 slov /

PaedDr. Beáta Malachová

• Interaktívna hodina angličtiny v kuchynke

• Overiť naučené vedomosti je možné rôznymi spôsobmi. V šiestom ročníku by v závere štvrtej lekcie mali mať žiaci osvojenú základnú slovnú zásobu súvisiacu s jedlom, vyjadrením jeho množstva i pokynov používaných v receptoch.

Ako to majú zvládnuté sme si tentokrát overili v praxi pri pečení typického anglického dezertu Apple Crumble. Úvodná konverzácia v angličtine i samotná príprava dezertu prebehli vo veľmi pohodovej atmosfére. Za odprezentované konverzačné i kuchárske zručnosti skupine žiakov 6. A právom patrí veľká pochvala.

Podľa ich spätnej väzby hodina svoj účel splnila, veď... málokedy má overovanie vedomostí takú sladkú príchuť...

PaedDr. Beáta Malachová

• Za krajšie mesto

• V rámci aktivít ,,Za krajšie mesto“ sme sa aj my rozhodli zveľadiť areál našej školy a takto osláviť  Deň Zeme.

Žiaci upratovali areál, strihali stromčeky a vytvárali políčka na pestovanie zeleniny a byliniek. Mgr. S. Vágnerová